Inteligentní instalace

 • inteligentní instalace Moeller (Eaton)
 • inteligentní instalace ABB
 • bezdrátové ovladače
 • ovládání přes telefon

Inteligentní instalace Moeller (Eaton)

Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation.

Mezi moderní inteligentní systémy patří série Xcomfort. Systém moderní elektrické instalace Xcomfort zajišťuje pohodlí a bezpečí Vašeho domova. Dopřejte si pohodlné spínání či stmívání osvětlení, komfortní řízení vytápění, ovládání žaluzií, rolet nebo garážových vrat a ostatních spotřebičů dálkovým ovládačem nebo bezdrátovými nástěnnými tlačítky. Jistě oceníte i možnost centrálního vypnutí osvětlení a vybraných elektrospotřebičů např. při odchodu z domu či ložnice nebo funkci simulace přítomnosti v domě, pokud jste právě na dovolené. Velmi příjemné je využití světelných scén, kdy se naprogramují různé kombinace intenzity osvětlení jednotlivých svítidel v místnosti – např. pro sledování televize, čtení knihy, posezení s přáteli.
Před příjezdem domů můžete komunikovat s Vašim domem pomocí mobilního telefonu a na dálku si tak zajistit příjemnou pohodu – aktivovat vytápění na komfortní teplotu, případně zapnout saunu.

Inteligentní instalace ABB

ABB je přední světová firma poskytující technologie pro energetiku a automatizaci, které umožňují energetickým a průmyslovým podnikům zvyšovat výkonnost při současném snížení dopadu jejich činnosti na životní prostředí.

Inteligentní elektroinstalace ABB i-bus® KNX
 • KNX je jediným celosvětovým standardizovaným systémem pro automatizaci budov. Pomocí sběrnicové technologie propojuje všechny prvky elektrické instalace, díky čemuž jsou schopny spolu přímo komunikovat a ve vzájemných vazbách kontrolovat chod všech technologií v budově (např. osvětlení, stínění, vytápění, ventilaci, klimatizaci, zabezpečovací nebo protipožární systém).
 • Jak zvyšuje KNX komfort, kvalitu a bezpečnost užívání budov:
  • Jedním tlačítkem lze spínat více svítidel, příp. všechna svítidla a další zařízení vč. vybraných zásuvek v rámci centrální funkce
  • Zabezpečení vnějších žaluzií při silném větru
  • Automatická regulace nastavení žaluzií pro odstínění slunce v létě či naopak podpora akumulace tepla ze slunce v zimě
  • Zajistí, že svítit v místnosti se bude jen za přítomnosti člověka, příp. topit jen na udržovací teplotu, a to ne při otevřeném okně
  • Prostřednictvím SMS či Internetu lze ovládat budovu na dálku – zapínat topení, saunu, zalévat trávník…
  • Lze naprogramovat simulování přítomnosti v budově při pobytu např. na dovolené
  • Dokáže odečítat spotřebu el. energie v různých částech budovy např. při jejich pronájmu jiným subjektům
  • Umožňuje vazbu na zabezpečovací a protipožární systémy budov
 • Díky tomu, že systém KNX dokáže zohlednit například intenzitu osvětlení nebo přítomnost lidí v místnosti, otevřená okna, rozdíl mezi požadovanou a skutečnou teplotou v jednotlivých místnostech, intenzitu a směr slunečních paprsků a další faktory, je možné s jeho použitím dosahovat významných úspor spotřebovávané energie a tedy i provozních nákladů.

Bezdrátové ovladače

Ke všem těmto inteligentním systémům a k dalšímu ovládání veškerého elektro vybavení v domě jsou ideální bezdrátové ovladače, které vyšperkují celkové kouzlo inteligentních systémů. Vy tak budete moc z pohodlí pohovky ovládat veškeré elektro vybavení (rolety, osvětlení, atd.).

Ovládání přes mobilní telefon

Díky moderní mobilní komunikaci provázané s inteligentními systémy můžete rolety, žaluzie, osvětlení, vytápění a další domácí zařízení ovládat dokonce odkudkoliv pomocí vašeho mobilního telefonu. Můžete tak například simulovat vaši přítomnost v domě po dobu vaší dovolené nebo si můžete například před příjezdem domů nechat vytopit interiér na požadovanou teplotu a přijít tak už do příjemné teploty.


Potřebujete pomoci, poradit nebo potřebujete využít našich služeb? Kontaktujte nás.